Deha Satranç Eğitim Kulübü bir grup satranç severin girişimi ile 2009 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kuruldu. Kurucular, kulüp hedefini, satranç sporunun bilinirliliğini arttırmak ve satranç sporunun eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak olarak belirlediler.

Deha, 2009, 2010 ve 2011 yıllarını koza dönemi olarak değerlendirdi. Bu dönemde yoğun bir çalışma ile Türkiye satranç arenasına başarılı sporcular yetiştirdi. 2012 yılından itibaren önce Manisa bölgesini, daha sonra ise Türkiye Küçükler Şampiyonasını domine etti. Bu yıldan itibaren elde ettiği ulusal başarılar diğer tüm kulüpler arasından eğitim kalitesi ile sıyrılmasını sağladı. Bugün Deha, kendisine gösterilen büyük ilginin sonucu olarak Turgutlu’nun yanı sıra, İzmir Bayraklı şubesi ile de İzmirlilere hizmet etmektedir.

Deha Satranç Eğitim Kulübünün Eğitim Felsefesi

Deha Satranç Eğitim Kulübü, tüm çocukları bir değer olarak görmekte, bu değerlerin sportif bir çaba ile topluma kazandırılmasını hedeflemektedir. Her çocuk özeldir ilkesini benimseyen Deha antrenörleri, bu çabalarının karşılığında bugüne kadar 25 sporcuyu Türkiye Satranç Milli Takımına dahil etmiştir. Türkiye’nin en başarılı satranç eğitim kulübü olmamıza rağmen, eğitimlerimizdeki asıl hedefimiz bireysel gelişimdir. Çünkü biliyoruz ki ‘’Satrançtan elde edilecek en basit fayda madalyadır.’’

Deha Satranç Eğitim Kulübünde Sportif Hedefler

Spor kulübümüz vatana hizmet etmenin en önemli yolunun hangi kademe olunursa olunsun görevini iyi yapmaktan geçtiğine inanmaktadır. Bu amaçla çalışılan tüm sporcularla sportif anlamda en üst verimin elde edilmesi hedeflenmektedir. Satranç sporunda en büyük derece elbette ki dünya şampiyonluğudur. Deha Satranç Eğitim Kulübü, önümüzdeki 3 yıl içerisinde bir dünya şampiyonluğu çıkaracağına inanmaktadır.

Deha Satranç Spor ve Eğitim Kulübü

AntrenörlerimizGM ve IM ünvanlı tecrübeli antrenörlerimiz

Eşe AKBAY
Eşe AKBAY

1. Kademe Antrenör

Cihan YILDIRIM
Cihan YILDIRIM

2. Kademe Antrenör

Hakan AKTAŞ
Hakan AKTAŞ

2. Kademe Antrenör

Grigor Grigorov
Grigor Grigorov

GM Antrenör

Sporcu Sayısı

500 +

Türkiye Derecesi

25 +

Antrenör Sayısı

10 +